Kobieta w pełni

Rytuał Menarche / Menarche Return

 


Rytuał Menarche oraz Menarche Return

Czy wiesz, że rytuał Menarche może przyczynić się do zmniejszenia bólu menstruacyjnego oraz poprawy komfortu podczas intymności z partnerem? O co dokładnie chodzi w rytuale Menarche? Generalnie, polega on na celebracji pierwszej miesiączki, która symbolizuje przejście z dziewczynki w kobietę. Nie wiem, jak to było w Twoim domu, gdy doświadczyłaś pierwszej miesiączki, ale u mnie mama tylko zapytała, czy wiem, jak korzystać z podpasek, i tyle. Ostatnio usłyszałam historię kobiety, której mama powiedziała, żeby zamknęła się w pokoju, gdy tylko nadeszła jej pierwsza miesiączka. Była obrażona, że jej córka dostała okres. Inne dziewczyny miały pierwszą miesiączkę na obozie i wstydziły się jej. Nie miały wsparcia ze strony bliskich osób, a czasami były nawet wyśmiewane. Jakie emocje takie doświadczenia w nas wywołują? Nie lubimy okresu, mamy bóle menstruacyjne, i nie czujemy  wdzięczność za to doświadczenie. Dla wielu z nas jest to traumatyczny moment. Podczas intymności z partnerem mogą pojawić się bóle, co dla nas nie jest przyjemne.

Oczywiście, gdy nasze córki dorastają, możemy świętować ten dzień, ale także jako dorosłe kobiety możemy uczcić taki rytuał. Nie ma znaczenia, ile masz lat!

Z mojego doświadczenia wiem, że po tym rytuale zaczęłam inaczej postrzegać swój okres oraz moją cykliczność, i jestem za to wdzięczna. Jeśli masz ochotę lub po prostu czujesz, że to rezonuje z Tobą, zrób taki rytuał. My go organizujemy dla kobiet i chętnie zorganizujemy go także dla Ciebie. Skontaktuj się z nami, a możemy omówić szczegóły.

Czego możesz doświadczyć:

Najpierw razem stworzymy ołtarz, na którym nie zabraknie niczego, oraz bramę transformacji, przez którą przejdziesz. Wprowadzimy Cię w energię dziewczynki, a w oparciu o Twoje wspomnienia będziemy robić to co wtedy było Twoją naturalnością lub zaproponujemy coś bardzo przyjemnego i zgodnego z tą energią, jak na przykład taniec do piosenki z tych lat. Następnie przejdziesz przez bramę, która przeniesie Cię w energię kobiety. Twoją kobiecość będziemy celebrować na różne sposoby. Stworzymy ceremonię nasiadówki, która będzie celebracją Twojej kobiecości.

Podczas nasiadówki będziesz doświadczać:

💗Dostosujemy zioła do Twoich potrzeb.

💗Nadasz intencje swoim ziołom, a podczas ich gotowania możesz wybrać z kart z ołtarza, które także mogą poprowadzić Cię przez proces.

💗Otrzymasz masaż grzebieniem z turmalinem w odcinku lędźwiowym.

💗Nasiadówka będzie trwała około 15 minut, a towarzyszyć jej będzie medytacja dopasowana do potrzeb rytuału z  dźwiękiem misy tybetańskiej. Jeśli to nie jest Twoja pierwsza nasiadówka, może ona trwać dłużej.

💗Następnie doświadczysz relaksujący masaż twarzy tym samym grzebieniem oraz smyranie piórkami.

💗Medytacja z dzwoneczkami Koshi.

💗Na koniec powrócimy do ołtarza, gdzie porozmawiamy o tym, co się wydarzyło, by uwolnić energię.

 

Korzyści zdrowotne dla kobiet:

☘Regulacja cyklu menstruacyjnego.

☘Zmniejszenie bólu i skurczów menstruacyjnych.

☘Zapobieganie przewlekłym infekcjom grzybiczym i bakteryjnym.

☘Przyspieszenie usuwania toksyn.

☘Wspieranie procesów leczenia mięśniaków i cyst.

☘Redukowanie objawów menopauzy.

☘Wspomaganie procesów leczenia endometriozy.

☘Zwiększenie płodności.

☘Przyspieszenie leczenia hemoroidów.

☘Podniesienie libido.

Poza tym, nasiadówki tworzą przestrzeń, gdzie łączymy się z naszym wnętrzem, zanurzamy się w naszej kobiecości, kontaktujemy się z naszym łonem i możemy uwolnić emocje oraz zidentyfikować programy i rodowe obciążenia. Ta ceremonia może wiele zmienić, ale zależy to od tego, na ile jesteś gotowa w danym momencie.

Czas trwania rytuału wynosi około 3-5 godzin.

Inwestycja w siebie to 400 zł plus koszty dojazdu. Dojeżdżamy do odległości do 1,5 godziny od Katowic.

Skontaktuj się z nami pod adresem kobietawpelni@gmail.com lub numerem telefonu 731878762 – Hania.