Kobieta w pełni

nadpis2 1
kongres kobieta w pelni nowe zycie

Witamy Cię w przestrzeni Kongresu Kobieta w Pełni: Nowe Życie!

Tutaj znajdziesz wiele porad i inspiracji jak świadomie przeżywać ciążę, poród i okres połogu

oraz jak sprostać wyzwaniom, które niosą.

Jeśli planujesz poczęcie, albo już jesteś w stanie błogosławionym, odbywasz połóg lub masz małe dzieci
nasz kongres dla Ciebie będzie szczególnie pomocny.

Zaprosiłyśmy ekspertów ze świata okołoporodowego, którzy się swoją wiedzą chętnie podzielą.


Okres okołoporodowy jest bardzo ważny dla każdej kobiety, ale równie istotny jest dla dziecka i młodego ojca. Często, niestety, w ten piękny czas wchodzimy z niepełną świadomością naszych możliwości, z lękiem lub przekonaniami, które mogą nam nie służyć. Nikt nas nie uczy jak zajść w ciąże świadomie, przeżywać ją w pełni, jak rodzić z lekkością oraz jak być rodzicem.

Większości z nas nie uczono jak dobrze i na głębokim poziomie przygotować się do takich sytuacji życiowych jak poczęcie, ciąża, poród i połóg. Często brakuje nam również większego wsparcia lub doradztwa od strony najbliższych kobiet i mężczyzn, ale także pracowników medycznych.

Aby móc tworzyć Nowe Życie w lekkości, świadomości i bez traum,  potrzebujemy wiedzieć więcej, odczarować nasze połączenie z tym naturalnym procesem i mądrością naszego ciała. Potrzebujemy być świadome i pewne tego, co dzieje się w naszym ciele, czego ono potrzebuje, jakie ma możliwości i jak z nim możemy współpracować.

Tworzymy Nowe Życie. Dajmy mu więcej świadomości pod kątem fizycznym, psychicznym, ale także duchowym.

W tej edycji dotykamy takich tematów jak świadomy oddech i ruch w porodzie, przygotowanie do porodu i połogu, poród ekstatyczny, poród lotosowy, zagadnień dotyczących bezpłodności, pracy z traumą, świadomego poczęcia, ale także pogłębiamy temat poronienia.

Dowiesz się również jak się odżywiać w ciąży, omówimy chustonoszenie, laktacje, poród domowy, opiekę maluszka, wypadanie włosów, zmniejszenie bólu podczas porodu i oczywiście nie zabraknie informacji o nasiadówkach okołoporodowych. Poruszymy kwestię seksu w ciąży, rodzicielstwa, bliskości, męskiego wsparcia, aromaterapii i stworzymy onlinowy krąg tańczących Kobiet ciężarnych.

Tematów jest wiele i wierzymy, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Zaprosiłyśmy 33 prelegentów, którzy z chęcią podzielą się swoją wiedzą, opartą na doświadczeniach własnych oraz wielu innych kobiet.

1 1
Kongres Nowe Zycie
2 1
4
5
6

 

Przygotowałyśmy dla Ciebie także bonusowe nagrania, w których między innymi się znajdują bardzo nietypowe historie porodowe i inne dodatkowe ciekawe tematy.

 

7
Kongres Nowe Zycie

 

Przygotowałyśmy specjalną zamkniętą grupę facebook’ową Kongres Kobieta w Pełni: Nowe Życie, w której możemy swobodnie rozmawiać na tematy dotyczące Kongresu i własnych doświadczeń okołoporodowych.

Dobrze, że jesteś tutaj z nami. To świadczy o tym, że nie jest Ci obojętny los Twój i twoich dzieci. Te dzieci, które się teraz rodzą, będą za kilka dobrych lat tworzyć nasz świat. Jeśli teraz umożliwimy im łatwiejszy start, to później ten wkład nam się zwróci. Jeśli teraz zadbamy o nasze ciała podczas ciąży, porodu i połogu, to ciało nam się za to odwdzięczy.

Postaw  na siebie i swoje dziecko. Przyszłość jest w naszych rękach. To my decydujemy o naszym życiu. To my go kreujemy.

Czasami słyszymy, że „nie ma czasu na słuchanie wywiadów”, ale uwierz nam, że warto posłuchać wypowiedzi naszych prelegentów, nawet w trakcie gotowania, sprzątania czy prowadzenia samochodu. Tylko od Ciebie zależy, czy znajdziesz czas, czy jesteś gotowa by zmieniać jakość swojego życia oraz dowiedzieć się czegoś nowego. Bardzo dobrze rozumiemy czasową presję i deficyt, każda z nas to kiedyś odczuwała, ale tak naprawdę to jest tylko kwestia priorytetów i patrzenia na to czego Ja chcę. Pozwól Sobie być swoim własnym priorytetem.

Z miłością

Hania i Klára