Kobieta w pełni

Prelegenci

Izabela Dembińska

Temat: Świadomy oddech i ruch w porodzie 

Położna, która przygotowuje kobiety do porodu w warunkach domowych i szpitalnych. Jest położną z wyboru. Jako jedyna w Polsce uzyskała tytuł i certyfikację Spinning Babies® Certified Parent Educator Training będąc tym samym reprezentantką tej metody w naszym kraju.

Małgorzata Tutko

Temat: Głos w okresie okołoporodowym

Wokalistka, song-writerka, nauczycielka muzyki, instruktorka zajęć gordonowskich, doula i instruktorka międzynarodowego programu BellydanceBirth®. Prywatnie żona i mama dwóch synów. Zafascynowana procesem twórczym, etnografią i szeroko pojętą sztuką.

Marzena Gabryk

Temat: Kosmiczne poczęcie i poród

Kapłanka ekstatycznych porodów i astrolożka. Jako mentorka wspiera kobiety w przygotowaniu do poczęcia i narodzin w poczuciu mocy i połączeniu ze Wszechświatem. Mama dwóch synów urodzonych orgazmicznie.

Katarzyna Piotrowska

Temat: Mięśnie dna miednicy. Świadomość ciała kobiety

Fizjoterapeutka uroginekologiczna. Prowadzi terapię kobiet w okresie okołoporodowym – pomagam w przygotowaniu ciała do porodu siłami natury oraz cesarskim cięciem. Prowadzi terapię kobiet po porodzie – bez względu na czas po porodzie. 

Anna Matuszczak

Temat: Laktacja i karmienie piersia

certyfikowana Promotorka Karmienia Piersią, założycielka Wróżki Cycuszki, jedynego w Polsce Concept Store i Poradni Laktacyjnej dla Mam karmiących piersią i naturalnie. Autorka ebooka “Laktatorowy zawrót głowy”.

Vola Kuśmierska

Temat: Otulanie połogowe i zdrowa sauna

Radosna kobieta i zwyczajna żona, wystarczająca mam 4 dzieci. Z powołania i misji – słuchająca położna i doula otulająca.

Przywiozła do Polski piękny rytuał otulania poporodowego i już od 5 lat szerzy wiedzę o królewskim połogu.

Marek Taran

Temat: Misterium miłości, poczęcia i porodu

Socjolog, pedagog i religioznawca. Autorem książki Święta źeńskość – Sekret kobiety. Koncentruje się wokół zagadnień związanych z energią żeńską, kobiecością, rodziną, związkami partnerskimi.

Karolina Laskowska

Temat: Jak wspierać noworodka w pierwsze dni życia

Położna z 24 letnim stażem, doradczyni laktacyjna, nauczycielka akademicka, wykładowczyni w szkole rodzenia, wkrótce akupunkturzystka, w social mediach znana jako Położna Charlotte.

Iwona Wanat

Temat: Dieta w ciąży i połogu

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Edukator żywieniowy “Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”. Specjalista przyjazny insulinoopornym: Fundacja Insulinooporność, zdrowa dieta i zdrowe życie.

Przez ostatnie 7 lat pomogła zmienić nawyki żywieniowe tysiącom osób w gabinecie.

Olga Cupiał

Temat: Rytuał Mateada i Cerrada

Jako doula ze Stowarzyszenia Doula w Polsce jest ekspertką okołoporodową z holistycznym podejściem do cudu narodzin. Wykonuje masaże Lomi Lomi Nui dla ciężarnych, masaże meksykańskimi szalami rebozo, rytuały okołoporodowe np.Cerradę oraz rytuały kobiece.

Kobieta w Pełni – Hana i Klára

Temat: Ziołowe nasiadówki w okresie okołoporodowym

 Dwie Czeszki, certyfikowane doradczynie ziołowych nasiadówek. Zgłębiają temat ziół, kobiecego cyklu i samo miłości. Organizują Spotkania z Nasiadówką w kręgu, rytuały, warsztaty i szkolenia.

Anna Kalbarczyk

Temat: Opieka po poronieniu

Jestem doulą i otulającą. Wspieranie kobiet to moja pasja i misja, którą realizuję na codzień jako Birth Power Doula. Od kilku lat otulam doulową troską również trudny i bolesny temat straty okołoporodowej, towarzysząc kobietom po stracie.

Renata Ośińska-Woźniak

Temat: Aromaterapia w ciąży, w porodzie i połogu

Kobieta, żona, przyjaciółka, mama trójki dzieci zakochana w naturalnych metodach dbania o zdrowie i urodę. Promotorka Zdrowego Stylu Życia i Żywienia. Pasjonatka Kobiecości, Natury, Aromaterapii oraz Narodzin w domu. Instruktorka Hypnobirthing. Z tematyką kobiecą i okołoporodową związana od 30 lat.

Malwina Idzik Mango

Temat: Wiązanie brzucha w ciąży, w połogu i poza ciążą

Malwina jest doulą i fizjoterapeutką dziecięcą, a przede wszystkim mamą dwójki dzieci. Jej pasją jest ciało, jego neuro-funkcjonowanie, wzmacnianie, hamowanie i sensoryka.

Zuzanna Kołacz-Kordzińska

Temat: Połóg

Jestem doula wspierająca w czasie ciąży, porodu, połogu, wczesnego rodzicielstwa, a także w stracie. Wierzę w Ciebie i Twoje wybory. Służę Ci zgodnie z Twoimi potrzebami, słucham Cię, nie oceniam, towarzyszę.

Mariola Majka

Temat: Chusto-noszenie

Certyfikowany doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich po szkole ClauWi®. Mariolka obrała swoją drogę z miłości do bliskości i działa na rzecz popularyzacji chustonoszenia jako MaMotka.

Aleksandra Nowakowska

Temat: Eko rodzicielstwo

Doula, prowadząca zajęcia szkoły rodzenia, pedagog z 14-letnim stażem pracy z małymi dziećmi, Promotorka Karmienia Piersią certyfikowana przez CNoL, coach hypnobirthing, mama mająca za sobą 2 porody, szpitalny i domowy, oba piękne

Marlena Mrowiec

Temat: Wsparcie douli i poród domowy

Jest holistyczną doulą porodową i połogową oraz terapistką masażu kobiecego Mizan (Mizan Therapy). Pochodzi z południowej Polski a od 2007 roku mieszka i pracuje w Londynie UK. Wspiera kobiety od próby zajścia w ciąże aż po połóg wraz z kontynuacją oraz indywidualnym planem opieki.

Kamila Domin

Temat: Poród lotosowy i ekstatyczny

” Szamanka Narodzin” , szczęśliwa kobieta, mama 4 dzieci urodzonych naturalnie, troje urodziła ekstatycznie w domu , lotosowo. Uczennica Eleny Tonetti Vladimirovej pionierki światowego ruchu świadomych narodzin.

Agata Meyer-Lüters

Temat: Trauma porodowa

Twórczyni projektu “Dziko Rodzimy – ekstatyczny poród”, który jest przestrzenią wsparcia w przywracaniu przyjemnego doświadczenia porodu. Certyfikowana instruktorka hipnoporodu oraz terapeutka traumy porodowej.

Sasha Kanygin

Temat: Rodzicielstwo bliskości

Kobieta czująca, mama wysoko wrażliwego trzylatka, przyjaciółka, córka, przewodniczka. Z wykształcenia optyk i optometrysta. Z wołania ducha i za dziedzictwem przodków opiekunka przestrzeni uzdrawiania, idąca w bioenergoterapię.

Bogumila Wrońska

Temat: O wypadaniu włosów i higienie jamy ustnej

Od wielu lat jestem położna z zamiłowania i powołania. Aktywna praca w zawodzie oraz stały kontakt z przyszłymi i młodymi rodzicami pozwoliły mi zauważyć ogromną potrzebę edukacji i wsparcia w rożnych etapach życia kobiety.

Natalia Kotyk

Temat: Seks w ciąży

Jestem psycholgiem i seksuologiem. Jestem certyfikowaną instruktorką hipnobrything poland. Prowadziłam badania na temat związku różnych zmiennych spcjodemograficznych a poziomem nastroju kobiet w okresie ciąży.

Kinga Szarek

Temat: Aktywna ciąża

Jestem instruktorką fitness. Od kilku lat zajmuje się treningami dla kobiet w ciąży.  Wcześniej zajmowałam się treningami typu HIIT lub Indoor Walking, ale od zawsze fascynował mnie proces przemian fizjologicznych u kobiet w ciąży i po porodzie, dlatego w tym kierunku postanowiłam się rozwijać.

Katarzyna Gilgenast

Temat: Płodność jest Kobietą

Jestem czułym barometrem najmniejszych zmian i emocji w drugiej osobie. Dostrzegam i czuję obecność rodzeństwa przy danej osobie dzięki czemu mogę towarzyszyć w odkrywaniu tego często bolesnego doświadczenia oraz towarzyszyć w tej pięknej zmianie.  Zmianie jaką jest odzyskiwanie swojego życia na nowo. 

Karolina Anweiler

Temat: Kobiece kręgi w ciąży oraz wsparcie w połogu

Certyfikowana doula w Stowarzyszeniu Doula w Polsce. Starsza Trenerka rozwoju osobistego, pedagożka-animatorka społeczno kulturalna. Prowadzi salę warsztatowa “Sercem i Łonem” w której to przestrzeni odbywają się warsztaty rozwojowe, kręgi zarówno dla kobiet jak i ostatnio mężczyzn.

Katarzyna Luberacka

Temat: Świadome narodziny poprzez ustawienia Hellingera

Z wykształcenia jestem psychologiem społecznym oraz terapeutą ustawień systemowych. Obecnie uczę się także psychoterapii Gestalt. Specjalizuję się w prowadzeniu poradnictwa i wsparcia psychologicznego, prowadzę indywidualne sesje oraz warsztaty ustawień systemowych. 

Katarzyna Węgrzyn

Temat: Trauma blokująca płodność

Towarzyszka w żałobie. Coach Transformacyjny. Psychotraumatolog. Wspieram kobiety w odmrożeniu ciała z napięcia mięśniowego, towarzyszę w podróży przez żałobę, pomagam utulić to co woła, boli…

Katarzyna Kiecka

Temat: Mother’s blessing

Temat ciąży i porodu towarzyszy mi niemal każdego dnia.  Z miłości do kobiet, celebrowania ważnych chwil i połączenia się z dawną kulturą, matką ziemią i wszystkim co istnieje się zrodził  pomysł organizowania przyjęć mother’s blessing.

Joanna Golińska-Kuhlmann

Online krąg tanczących Kobiet ciężarnych

Tworzy Kręgi kobiet tańczących, gdzie trzyma przestrzeń dla kobiet, które mogą podzielić się swoimi trudnymi i radosnymi doświadczeniami, które mogą doświadczyć swojego ciała i wszystkich żyjących w nim emocji. Dając tym samym przestrzeń do uwolnienia nagromadzonych emocji.

Ilona Olejnik

Temat: Historia porodu w Guatemali

Jestem dietetykiem w stopniu mgr inż. Ukończyłam Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji na SGGW w Warszawie. Od kilkunastu lat pomagam moim podopiecznym uzyskać wymarzoną sylwetkę, osiągnąć poprawę stanu zdrowia, lepszą kondycję i polepszyć ogólne samopoczucie.

Anna Kosoń

Temat: Historia porodu bliżniąt

  • psychoterapeutka somatyczna met. Core Energetics
  • pielęgniarka psychiatryczna,
  • terapeutka rodzinna,
  • mgr religioznawstwa,
  • nauczycielka jogi (w systemie Bihar School of Yoga i Kundalini Joga wg Yogi Bhajana).
kasiawitek

Katarzyna Witek-Sokołowska

Temat: Brzuch w ciąży i po ciąży

Fizjoterapeutka i instruktorka różnych form ruchu. Od 19 lat prowadzi różne zajęcia ruchowe i treningi pod swoja marką Good Move promując ruch, który poprawia nie tylko zdrowie fizyczne, ale też samopoczucie i komfort życia. Od 10 lat specjalizuje się też w rehabilitacji brzucha po ciąży.