Kobieta w pełni

Poród i Nasiadówka, yoni steaming, kobieta w pelni

Poród i Nasiadówka

Czy można dzięki  ziołowej nasiadówce – yoni steamingu rodzić łatwiej?

Po doświadczeniu wielu czeskich kobiet z przedporodową i porodową nasiadówką , możemy powiedzieć, że TAK, dzięki temu można rodzić łatwiej. Yoni steaming nie jest oczywiście jedyną metoda dla ułatwienia przebiegu porodu, ale jest zdecydowanie jedną z naturalnych możliwości do jego złagodzenia.

Poród to zew natury, siła instynktu i nigdy do końca nie wiadomo jak będzie on przebiegał. Natomiast wpływ na niego mieć możemy. Ważny jest świadomy oddech, świadomy ruch i rozluźnienie, by łatwiej i naturalniej znosić skurcze, które są tak naprawdę najlepszym przyjacielem w porodzie.

Dla rozluźnienia ciała i umysłu można stosować właśnie ziołowe parowe nasiadówki. Nie tylko, że przygotowują krocze i miednice do porodu, ale również zadziałają jako psychoprofilaktyka dla rodzącej. Przyszła mama się podczas parowania krocza wyciszy, odpręży, zanurzy się w głąb siebie i psychicznie przygotuje do nadchodzącego porodu.
Nasiadówki możemy stosować już od ukończonego 38 tygodnia ciąży, najlepiej 2 – 3 razy w tygodniu.
Wtedy używamy mieszankę Przygotowanie do porodu, która rozluźnia mięśnie krocza oraz dna miednicy, znacznie wpływając na poziom ich napięcia w trakcie porodu. Pomaga w utrzymaniu zdrowej błony śluzowej pochwy. Działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Ułatwia przebieg porodu i przyspiesza jego pierwszy i drugi etap oraz wpływa kojąco na układ nerwowy przyszłej mamy.

W momencie kiedy rozpocznie się akcja porodowa zaczynamy stosować Nasiadówki porodowe z mieszanką Przyjazny poród. Zioła są pakowane w specjalnym woreczku, który można zabrać do szpitala i na miejscu zalać gorąca woda nawet z termosa, jeśli na miejscu nie ma innej możliwości. Zalecamy wtedy częste, ale krótkie – 10 minutowe sesje nasiadówkowe, pomiędzy którymi powinno być co najmniej 10 minut przerwy. Porodowy Yoni steaming ma za zadanie rozluźniać kanał rodny w pierwszym okresie porodu i wyrównywać skurcze macicy. Ciepło w połączeniu z oparami ziołowymi działa odprężająco, zmniejsza odczuwanie bólu w kroczu oraz zapobiega ryzyku urazów tkanek miękkich.

Wskazówka! – Jeżeli akcja porodowa zostanie przerwana, można dla wznowienia skurczy dodać do mieszanki laskę cynamonu.

Oprócz złagodzenia przebiegu porodu wykorzystujemy nasiadówkę w połogu do szybszej regeneracji krocza, zagrzania ciała i do opieki nad sobą. Zaczynamy ją stosować kiedy już przestajemy krwawić czerwoną krwią (brązowy kolor jest w porządku). Nad ziołowym naparem można wtedy siadać co dziennie na krótsze lub dłuższe sesje, by przyśpieszyć poporodowe gojenie i dodatkowo się przyjemnie zrelaksować.

Jeżeli masz wątpliwości czy nasiadówkę możesz stosować lub jakiekolwiek pytania, odezwij się
do nas, z chęcią Ci pomożemy i doradzimy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *